logo biuro panorama
facebook biuro panorama
Kategorie

zapytaj o cenę

Oferta:

 • Waterloo – Kopiec Lwa

 • Manneken Pis – symbol Brukseli

 • średniowieczna starówka Brugii

 • Amsterdam – rejs statkiem po kanałach

Waterloo - Bruksela - Brugia - Antwerpia - Amsterdam

kalkulacja ceny na dowolną ilość uczestników

Wycieczka 5 dniowa

Opis wycieczki:

Objazd po krajach Beneluksu, wiele europejskich symboli i miejsc z listy UNESCO

Cel wyjazdu:

Belgia – Holandia

Rodzaj transportu:

Autokar

Cena zawiera:
 • autokar klasy lux

 • ubezpieczenie NNW

 • pilota/przewodnika

 • 3 noclegi

 • 3 śniadania

 • 4 obiadokolacje

Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu

Program pobytu:

1 dzień:  wyjazd w godzinach rannych, przejazd w kierunku Brukseli, pod granicą polsko – niemiecką postój na wczesny obiad w Torzymiu ( we własnym zakresie ). Przyjazd do Wavre w okolicach Brukseli, zakwaterowanie w hotelu,  obiadokolacja, nocleg.


2 dzień:  śniadanie, przejazd do Waterloo – wejście na Kopiec Lwa, panorama bitwy, Muzeum. Atomium - jest symbolem wystawy Expo z 1958 roku, stanowi olbrzymi model molekuły żelaza powiększony 165 miliardów razy ! (110 metrów wysokości). Wizyta w pobliskim parku Mini Europa . Zwiedzanie centrum Brukseli: Górne Miasto: Palace de Justice - Pałac Sprawiedliwości oraz Palais Royal - pałac królewski ( z zewnątrz). Przejazd do dzielnicy Europejskiej: Park 50-lecia z Łukiem Triumfalnym, rondo Roberta Schumana z gmachami Komisji Europejskiej i Rady Europy. Muzeum czekolady - wejście. Grand Place (wpisany na listę UNESCO) jest jednym z najpiękniejszych placów miejskich w Europie stanowiących serce stolicy. Katedra św. Michała i św. Guduli,  Ratusz, Dom Królewski, Manneken Pis- XV wieczna figurka.  Powrót do hotelu w Wavre , obiadokolacja, nocleg.


3 dzień: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do BRUGII, której zabytkowe centrum umieszczone jest na liście UNESCO jako jedna z najlepiej zachowanych, średniowiecznych dzielnic Europy. Urokliwe zabytki oraz malownicze uliczki poprzecinane kanałami, a także niezwykły klimat, sprawiły, że Brugia nazywana jest flamandzką Wenecją. Przejazd do ANTWERPII, drugiej co do wielkości belgijskiej metropolii, która przyciąga turystów licznymi galeriami sztuki, drugim największym portem w Europie i reputacją największego w świecie ośrodka szlifierstwa diamentów-wizyta w szlifierni diamentów. Spacer po mieście: Grote Markt z renesansowym ratuszem, XVI-wiecznymi kamieniczka-mi i rzeźbą Brabo; Katedra Najświętszej Marii Panny-wejście, jedna z najwyższych budowli sakralnych na świecie, gdzie podziwiać można m.in. obrazy Rubensa, zwiedzanie dworca kolejowego – ze względu na rozmiar i przepych nazywany Kolejowa Katedra. Przejazd w okolice Amsterdamu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja ,nocleg.


4 dzień:  śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Amsterdamu- "Wenecji Północy". Wizyta w muzeum Figur Woskowych, Plac Dam: Pałac Królewski - dawny Ratusz, Pomnik Pamięci Ofiar II Wojny światowej, malownicza dzielnica Jordaan - niegdyś najbiedniejsza dzielnica miasta: Westerkerk - piękny, duży kościół z najwyższą wieżą w mieście, na którą warto się wspiąć by spojrzeć na całe centrum. Spacer po dzielnicy Muzeów, m.in.Muzeum Van Gogha - wejście, Muzeum Narodowe a także siedziba główna koncernu Heineken. Czas wolny na zakupy lub wizyta na amsterdamskim pchlim targu. Po południu rejs statkiem po kanałach- dawnych drogach komunikacji i transportu towarów,. obiadokolacja w restauracji w centrum miasta. Spacer Dzielnicą Czerwonych Latarni, gdzie znajduje się dom Rembrandta oraz Qude Kerk najstarszy kościół w mieście. Wyjazd do Polski ok.23.00


5 dzień: przyjazd do Polski, śniadanie w restauracji w Torzymiu ( we własnym zakresie ) ,ciąg dalszy podróży. Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.